FAQ FAQ  Pretraživanje foruma   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Hrvatska A-reprezentacija 2007.

Odgovori Odgovori Stranica  <1 262728
Autor
Šćetarže Vidi meni
sophmore
sophmore

Član od: 22 Kolovoz 2007
Online status: Offline
Mogućnosti posta Mogućnosti posta   Citat Šćetarže Citat  OdgovoriOdgovor Izravna poveznica na ovaj post Tema: Hrvatska A-reprezentacija 2007.
    Objavljeno: 17 Rujan 2007 u 01:09
 Ne znam šta bih rekao nakon svega...možda je najpametnije reć: vrijeme će pokazat...ako ćemo govoriti o sreći onda smo je zbilja imali, ali prisjetimo koliko smo nesreće imali prijašnjih godina...meni ipak ova generacija djeluje malo drugačije od dosadašnjih i čini mi se da sve ovo nije slučajnost nego možda početak stvaranja jedne respektabilne reprezentacije. Fali tu još dosta toga naravno, ali ništa ne ide preko noći. Naravno pod uvjetom da sad ovi igrači igraju tijekom sezone, a ne da griju klupu...Nije baš bilo ugodno gledat neke utakmice, ali dobro. Nakon 12 godina ovo je najbolji rezultat reprezentacije. Slučajno ili ne? Vidjet ćemo kad dodju Olimpijske kvalifikacije.......
  ||   Nazad na vrh
alex_english Vidi meni
rookie
rookie

Član od: 15 Kolovoz 2006
Mogućnosti posta Mogućnosti posta   Citat alex_english Citat  OdgovoriOdgovor Izravna poveznica na ovaj post Objavljeno: 17 Rujan 2007 u 08:54
 kada ce biti olimpijske kvalifikacije i kako ce izgledati?
  ||   Nazad na vrh
Gustavo Vidi meni
sophmore
sophmore

Član od: 19 Rujan 2007
Mogućnosti posta Mogućnosti posta   Citat Gustavo Citat  OdgovoriOdgovor Izravna poveznica na ovaj post Objavljeno: 19 Rujan 2007 u 00:50
U lipnju iduće godine,otprilike ovako

A
EUR1 Greece
AME3 Canada
ASI1 Lebanon

B
EUR2 Germany
AME2 Portorico
ASI2 S. Korea

C
EUR3 Croatia
AME1 Brasil
AFR1 Cameroon

D
EUR4 Slovenia
OCE New Zealand
AFR2 Cape Verde

Uredio/la Gustavo
  ||   Nazad na vrh
Ranger of North Vidi meni
rookie
rookie

Član od: 12 Lipanj 2007
Mogućnosti posta Mogućnosti posta   Citat Ranger of North Citat  OdgovoriOdgovor Izravna poveznica na ovaj post Objavljeno: 19 Rujan 2007 u 12:18

Osvrt na nastup Hrvatske na Euru.

Ako ćemo gledati samo na plasman onda je ovo uspjeh. Šesti smo, što je najbolji plasman nakon 1995, a još smo i osigurali nastup u kvalifikacijama za olimpijadu. Sa druge strane omjer pobjeda i poraza je 3:6. Plasman u četvrtfinale uvelike možemo zahvaliti Portugalu, ovisili smo o drugim rezultatima za četvrtfinale. Igra repke je bilačesto neuvjerljiva. U napadu nam je često falilo ideje, bilo je dosta isforsiranih šuteva(uglavnom za 3) i izgubljenih lopti. Obrana je trebala biti naš trade mark, ali primali smo dosta koševa, a nismo se baš ni nagledali naših kontri. Od četiri igrača koji su velike zvijezde(Nowitski, Parker, Gasol, Kirilenko), jedino smo Parkerov učinak uspjeli smanjiti, ostala trojica su protiv hrvatske imala i bolji učinak, nego im je prosjek na prvenstvu.

Dobra strana ove repke je da bi u budućnosti trebali biti jaći. Dosta su mladi, osmorica od dvanaestorice imaju 25 godina ili manje, samo Prkačin ima više od 30 godina. Dosta igrača je imalo slabu minutažu prošle godine što je isto imalo utjecaja na rezultat, sada bi se stvari trebale promjeniti.

• Kus - jedan od rijetkih je imao dobru minutažu prošle sezone, ako se uspije izboriti za minutažu u Španjolskoj, biti će još bolji u repki
  • Popović - ostaje u Žalgirisu, on bi trebao barem ostati na istoj razini. Puno bolje šutira iz izrađenih akcija, valjda će s vremenom postati racionalniji pri šutu
  • Ukić - ide kod Repeše trenera koji ga je kao 16 godišnjaka uveo u prvu ekipu Splita. Dobiti će veću minutažu i povjerenje trenera. To mu je prilika karijere, na njemu je da ju iskoristi.
  • Planinić - je u vrlo sličnoj situaciji kao i Ukić. Dobiva trenera koji ga jako cijeni. Spahija ga je uveo u prvu ekipu Cibone i dao mu dobru minutažu, htio ga je i u Maccabiu prošle sezone, te ga je uveo u A repku dok je bio trener. Prošla sezona je poslužila kao aklimatizacija na europski način igre, a imao je i solidnu minutažu dok je trener bio Perasović.
  • Tomas - mijenja klub. Ide na posudbu u slabiju sredinu. Vidio se pomak u njegovoj igri u odnosu na prvenstvo u Srbiji i Crnoj Gori. Bio je dosta aktivniji i efikasniji u napadu, za raliku od Ukića i Planinića neće imati hrvatskog trenera, ali to ne znaći da neće dobiti priliku.
  • Stojić - ostaje u istom klubu gdije je bio jedan od glavnih igraća, to se nebi trebalo promjeniti. U repki je igrao malo, možda idućeg ljeta nebude među 12 izabranih.
  • Rozić - dokazao je da može igrati u repki. Ostaje u Ciboni, vjerovatno će mu i minutaža biti tu negdje, možda nešto veća.
  • Banić - ostaje u klubu. Minutaža i igra mu je bila nešto bolja u drugoj španjolskoj sezoni, valjda će se taj trend nastaviti.
  • Markota - je imao sreće da igra samo jednu godinu u NBA/NBDL. Ide u Rusiju, valjda će tamo imati neku minutažu.
  • Barać - Tau Ceramica mu traži klub sa snažnom ligom gdije će igrati barem 20 minuta po utakmici. Ako se to ostvari, dečko bi će biti još bolji igrač
  • Kasun - ostaje u Barci. Više se ne sjećam, da li Barca mijenja Dudu Ivkovića. Ako ostaje trener to, ostati će i Kasunova minutaža.
  • Prka - Ugodno me iznenadio u Španolskoj. Olimpijada bi bila kruna njegove reprezentativne karijere, ali vjerujem da bi i nakon nje igrao za repku, ako bi ga trebali. Za Prku nema frke, dao Bog da repka neće trebati toliki doprino od njega iduće ljeto.

Što se tiće četvorke mišljenja sam da ako ne nastupe na kvalifikacijskom turniru ne trebaju ni na olimpijadu, ako se na nju kvalificiramo. Što se tiće Bagarića i Žižića, za njih možda ni ne bude mjesta u repki. Vujčić i Giriček bi još mogli poslužiti, ali samo ako bi htjeli igrati.

||   Nazad na vrh
snoopy Vidi meni
professional
professional

Član od: 29 Svibanj 2006
Mogućnosti posta Mogućnosti posta   Citat snoopy Citat  OdgovoriOdgovor Izravna poveznica na ovaj post Objavljeno: 19 Rujan 2007 u 16:19

Eurobasket 2007 donio nam je dosta odgovora ali i ponudio nekoliko rjesenja za daljnji napredak i bolje rezultate. Prije svega, ostvareni plasman je realan iako je s malo srece mogao biti bolji. Omjer pobjeda i poraza je relativna stvar obzirom na sustav natjecanja pa neke druge reprezentacije sigurno imaju zamjerki na sustav obzirom kako su se na kraju plasirali  u odnosu na to kako su igrali. Neke apsolutno do sada bezimene ekipe u kosarkaskom svijetu su zapanjile i iznenadile pristupom i nekim pobjedama. Na kraju se sve posl*galo kako se uglavnom i predvidjalo, iako Spanjolska nije prvak. Moglo bi se reci da je kazna stigla zbog prevelike arogantnosti i uvjerenja kako im nitko nije ravan. Vrlo cesto takve stvari se dogadjaju ne samo u kosarci. Hrvatska je repka sasvim pristojno odigrala vazne utakmice i ostavila ukupno povoljan dojam usprkos igrackom deficitu zbog nekih umisljenih igraca. Eto, jedan od njih vec sad najavljuje da na njega ne treba racunati ni iduce godine. Kakva drskost, pa tko je uopce rekao da ce biti pozvan. Malo je zakuhao novinar PERIS u svojem clanku kako trebamo svu cetvoricu da se vrate. Osobno mislim da ih jednostavno treba ignorirati za sva vremena. Realno mozda samo jedan medju njima zasluzuje ponovo poziv, ali treba mu objasniti da se moze prikljuciti ekipi uz duboki naklon onima koji su tu bili kad je najvise trebalo i da se tek treba izboriti za konacni sastav.

Repesa i svi igraci moraju ostati zajedno i nastaviti dokazano kvalitetan rad i volju. Samo tako mozemo ici dalje. Uvijek postoji mogucnost da se neki novi (stari) igrac nametne, ali apsolutno se ne smije zahvaliti cetvorici igraca i na njihovo mjesto dovesti cetiri ignoranta i kukavice. Osobno bih vise volio da se nametne neko novo ime nego da se racuna na spomenutu cetvorku.

Biti izabran i igrati za nacionalnu selekciju je stvar odgoja i osjecaja a ako netko ne zeli i nece, pa tko ga vise uopce treba. Imamo podrsku saveza i vrhunskog trenera, imamo igrace koji ne pitaju kada i gdje, i eto pola problema je vec eliminirano. Ako netko i sumnja u kvalitetu pojedinaca koji su na raspolaganju, vjerovatno ima pravo u nekim segmentima, ali uz igre, povjerenje, veliki trud i teski rad sve se moze nadoknaditi. Uz takav pristup sve se jednom vrati.   

posteno o kosarci
  ||   Nazad na vrh
samurai Vidi meni
veteran
veteran

Član od: 08 Ožujak 2007
Mogućnosti posta Mogućnosti posta   Citat samurai Citat  OdgovoriOdgovor Izravna poveznica na ovaj post Objavljeno: 19 Rujan 2007 u 23:12
Izvorno objavio/la Ranger of North

Osvrt na nastup Hrvatske na Euru.

Ako ćemo gledati samo na plasman onda je ovo uspjeh. ©esti smo, ąto je najbolji plasman nakon 1995, a joą smo i osigurali nastup u kvalifikacijama za olimpijadu. Sa druge strane omjer pobjeda i poraza je 3:6. Plasman u četvrtfinale uvelike moľemo zahvaliti Portugalu, ovisili smo o drugim rezultatima za četvrtfinale. Igra repke je bilačesto neuvjerljiva. U napadu nam je često falilo ideje, bilo je dosta isforsiranih ąuteva(uglavnom za 3) i izgubljenih lopti. Obrana je trebala biti naą trade mark, ali primali smo dosta koąeva, a nismo se baą ni nagledali naąih kontri. Od četiri igrača koji su velike zvijezde(Nowitski, Parker, Gasol, Kirilenko), jedino smo Parkerov učinak uspjeli smanjiti, ostala trojica su protiv hrvatske imala i bolji učinak, nego im je prosjek na prvenstvu.

Dobra strana ove repke je da bi u budućnosti trebali biti jaći. Dosta su mladi, osmorica od dvanaestorice imaju 25 godina ili manje, samo Prkačin ima viąe od 30 godina. Dosta igrača je imalo slabu minutaľu proąle godine ąto je isto imalo utjecaja na rezultat, sada bi se stvari trebale promjeniti.

• Kus - jedan od rijetkih je imao dobru minutaľu proąle sezone, ako se uspije izboriti za minutaľu u ©panjolskoj, biti će joą bolji u repki
  • Popović - ostaje u ®algirisu, on bi trebao barem ostati na istoj razini. Puno bolje ąutira iz izrađenih akcija, valjda će s vremenom postati racionalniji pri ąutu
  • Ukić - ide kod Repeąe trenera koji ga je kao 16 godiąnjaka uveo u prvu ekipu Splita. Dobiti će veću minutaľu i povjerenje trenera. To mu je prilika karijere, na njemu je da ju iskoristi.
  • Planinić - je u vrlo sličnoj situaciji kao i Ukić. Dobiva trenera koji ga jako cijeni. Spahija ga je uveo u prvu ekipu Cibone i dao mu dobru minutaľu, htio ga je i u Maccabiu proąle sezone, te ga je uveo u A repku dok je bio trener. Proąla sezona je posluľila kao aklimatizacija na europski način igre, a imao je i solidnu minutaľu dok je trener bio Perasović.
  • Tomas - mijenja klub. Ide na posudbu u slabiju sredinu. Vidio se pomak u njegovoj igri u odnosu na prvenstvo u Srbiji i Crnoj Gori. Bio je dosta aktivniji i efikasniji u napadu, za raliku od Ukića i Planinića neće imati hrvatskog trenera, ali to ne znaći da neće dobiti priliku.
  • Stojić - ostaje u istom klubu gdije je bio jedan od glavnih igraća, to se nebi trebalo promjeniti. U repki je igrao malo, moľda idućeg ljeta nebude među 12 izabranih.
  • Rozić - dokazao je da moľe igrati u repki. Ostaje u Ciboni, vjerovatno će mu i minutaľa biti tu negdje, moľda neąto veća.
  • Banić - ostaje u klubu. Minutaľa i igra mu je bila neąto bolja u drugoj ąpanjolskoj sezoni, valjda će se taj trend nastaviti.
  • Markota - je imao sreće da igra samo jednu godinu u NBA/NBDL. Ide u Rusiju, valjda će tamo imati neku minutaľu.
  • Barać - Tau Ceramica mu traľi klub sa snaľnom ligom gdije će igrati barem 20 minuta po utakmici. Ako se to ostvari, dečko bi će biti joą bolji igrač
  • Kasun - ostaje u Barci. Viąe se ne sjećam, da li Barca mijenja Dudu Ivkovića. Ako ostaje trener to, ostati će i Kasunova minutaľa.
  • Prka - Ugodno me iznenadio u ©panolskoj. Olimpijada bi bila kruna njegove reprezentativne karijere, ali vjerujem da bi i nakon nje igrao za repku, ako bi ga trebali. Za Prku nema frke, dao Bog da repka neće trebati toliki doprino od njega iduće ljeto.

©to se tiće četvorke miąljenja sam da ako ne nastupe na kvalifikacijskom turniru ne trebaju ni na olimpijadu, ako se na nju kvalificiramo. ©to se tiće Bagarića i ®iľića, za njih moľda ni ne bude mjesta u repki. Vujčić i Giriček bi joą mogli posluľiti, ali samo ako bi htjeli igrati.

1. Kus je vrlo racionalan tip i odličan play samo što nije imao sreće da ga trenira normalan trener.Ako mu budu dali da igra u Španjolskoj tip bi mogao biti naš prvi play.Zabije kad treba,zna stati kad treba,probije kad treba,ne gubi lopte-to je bit playmakera.

2.Popović-ne znam što taj uopće radi u košarci.On misli valjda da je još uvijek u Zadru gdje su mu zbog tate davali da puca 30 puta po tekmi.O njegovoj igri na mjestu playa je besmisleno govoriti.Play koji svaki peti napad završi šutem za tri u desetoj sekundi napada definitivno nije play.Nek se ostavi košarke ili eventualno trebam nekoga u trojci jer mi je kum uganuo zglob.Zapravo bolje ne,kum će zalječiti zglob

3.Ukiću se nije mogla dogoditi gora stvar u karijeri nego da mu Repeša bude trener.Tip koji bi i Jordana ograničio "sustavom" će uništiti naš najveći talent i dečka koji je budućnost naše košarke.Često se o njemu sralo na forumu ali to je jedini dečko koji je u našoj repki mogao probiti prvu liniju a svaki put kad je uzeo šut gledao je prema klupi da vidi hoće li ga naš "strateg" ukoriti jer je izašao iz sustava

4.Planinić-zar se treba aklimatizirati na Europsku košarku????Koliko je on to bio u NBA???Nek se vrati u Široki i tamo će biti Bog

5.Tomas-definitivno precijenjen.I ja sam od njega uvijek nešto očekivao ali očito uzalud.Bye bye

6.Stojić-zakaj taj dečko uopće nije igrao.Igra solidno u Europi.Naš "strateg" valjda zna bolje.

7.Rozić-ako napreduje u napadu biti će jako dobar igrač.Naš "strateg" ga nije baš previše koristio iako bi svaki put kad je taj dečko bio u petorci imali igru.Previše povučen,treba se nametnuti.Možda mu to uspije ove godine u Ciboni.

8.Banić-nema talenta ali ima srce i radne navike.Biti će odlična europska četvorka

9.Markota-tip bi trebao na tretmane strujom u Vrapču.

10.Barać-dečko me jaaaako iznenadio.Naš najbolji centar.Da mu je naš "strateg" dao da više igra sigurno neke tekme ne bi izgubili.Iako bolje da ne ide u NBA.Nek ostane u Europi i bit će mu lijepo

11.Kasun-od njega se očito očekuje previše.Dostigao je limit i to je to.

12.Prka-nikad nije bio neki igrač ali tip ima stav.Da je on malo bolji bila bi bolja i naša repka.

||   Nazad na vrh
Ranger of North Vidi meni
rookie
rookie

Član od: 12 Lipanj 2007
Mogućnosti posta Mogućnosti posta   Citat Ranger of North Citat  OdgovoriOdgovor Izravna poveznica na ovaj post Objavljeno: 20 Rujan 2007 u 10:15
Izvorno objavio/la samurai

1. Kus je vrlo racionalan tip i odličan play samo ąto nije imao sreće da ga trenira normalan trener.Ako mu budu dali da igra u ©panjolskoj tip bi mogao biti naą prvi play.Zabije kad treba,zna stati kad treba,probije kad treba,ne gubi lopte-to je bit playmakera.

2.Popović-ne znam ąto taj uopće radi u koąarci.On misli valjda da je joą uvijek u Zadru gdje su mu zbog tate davali da puca 30 puta po tekmi.O njegovoj igri na mjestu playa je besmisleno govoriti.Play koji svaki peti napad zavrąi ąutem za tri u desetoj sekundi napada definitivno nije play.Nek se ostavi koąarke ili eventualno trebam nekoga u trojci jer mi je kum uganuo zglob.Zapravo bolje ne,kum će zalječiti zglob

3.Ukiću se nije mogla dogoditi gora stvar u karijeri nego da mu Repeąa bude trener.Tip koji bi i Jordana ograničio "sustavom" će uniątiti naą najveći talent i dečka koji je budućnost naąe koąarke.Često se o njemu sralo na forumu ali to je jedini dečko koji je u naąoj repki mogao probiti prvu liniju a svaki put kad je uzeo ąut gledao je prema klupi da vidi hoće li ga naą "strateg" ukoriti jer je izaąao iz sustava

4.Planinić-zar se treba aklimatizirati na Europsku koąarku????Koliko je on to bio u NBA???Nek se vrati u ©iroki i tamo će biti Bog

5.Tomas-definitivno precijenjen.I ja sam od njega uvijek neąto očekivao ali očito uzalud.Bye bye

6.Stojić-zakaj taj dečko uopće nije igrao.Igra solidno u Europi.Naą "strateg" valjda zna bolje.

7.Rozić-ako napreduje u napadu biti će jako dobar igrač.Naą "strateg" ga nije baą previąe koristio iako bi svaki put kad je taj dečko bio u petorci imali igru.Previąe povučen,treba se nametnuti.Moľda mu to uspije ove godine u Ciboni.

8.Banić-nema talenta ali ima srce i radne navike.Biti će odlična europska četvorka

9.Markota-tip bi trebao na tretmane strujom u Vrapču.

10.Barać-dečko me jaaaako iznenadio.Naą najbolji centar.Da mu je naą "strateg" dao da viąe igra sigurno neke tekme ne bi izgubili.Iako bolje da ne ide u NBA.Nek ostane u Europi i bit će mu lijepo

11.Kasun-od njega se očito očekuje previąe.Dostigao je limit i to je to.

12.Prka-nikad nije bio neki igrač ali tip ima stav.Da je on malo bolji bila bi bolja i naąa repka.

1. Kus-uglavnom se slažem sa napisanim, jedino kaj se pribojavam da bi u Španjolskoj mogao često biti na klupi.

2. Popović uglavno u repki ni ne igra na playu. U Ciboni je bio play i to dosta dobar. Mislim da je on zamislio da bude glavni strijelac reprezentacije, tako da je zanemario organiaciju igre i uglavnom igrao kao šuter. Mislim da je on igrački vrlo blizu svog limita, da postane bolji igrač trebao bi se promjeniti u glavi.

3. Slažem se da je Ukić naš najveći talent, nakon što je Sesar porpao. Međutim on je u seniorima od sezone 2002/2003, onu sezonu sa Repešom u Splitu ne računam. To je dakle 5 sezona, a o njemu se još uvjek priča kao o velikom talentu, a ne kao o vrhunskom košarkašu. U Splitu je imao i minutažu i ovlasti. Split je postao kanta za napucavanje, a on nije puno napredovao. U dvije sezone u Španjolskoj se baš i nije naigrao. Očekujem da će kod Repeše imati barem minutažu. Sve što si napisao stoji, ali on još uvjek davi loptu i troši dobar dio napada na to.

4. Planinić je bio 3 godine u NBA. Bio je, igrao baš i nije. Međutim prije Nba nije puno igrao europsku košarku, igrao je juniorsku košarku, hrvatsku ligu u Dubravi, u Ciboni je odigrao dvije sezone, u prvoj je bio dugo ozljeđen, tako da je tek u drugoj imao pravu euroligašku sezonu. U euroligi pamtim samo jednu utakmicu da je bio na visini zadatka kada je u porazu od Partizana zabio 30 koševa.

5. Tomas mi je bio sasvim ok na europskom prvenstvu. Nisam od njega puno očekivao, pa me ugodno iznenadio.

6. Stojić nije imao sreće. Sustav igre je bio takav da u glavnom igraju dva playa u isto vrijeme. Tako da su na poziciji trojke minutažu trebali dijeliti tri igrača. Stojić je imao malo prilike i nije ju uspio iskoristiti, Rozić svoju je, dok je Tomas imao puno više prilike.

7. Rozić - apsolutno se slažem sa svime kaj si napisao. Jedino kaj se bojim da će u Ciboni ponovo imati manje od 20 minuta po utakmici, ipak je rezerva Warrenu.

8. Banić - opet ti neću proturječiti, držim mu fige da mu se ostvari tvoja prognoza.

9. Markota - ne bih bio baš toliko grub prema njemu. Nije on kriv što na poziciji četvorke nismo imali boljih igrača na raspolaganju. Nije ni bio potpuno tragičan, do četvrtfinala je znao imati neke trenutke inspiracije.

10. Barač - opet neću ništa proturječiti. Samo ću nadodati da mu želim uspješnu sezonu u Olimpiji i puno uspješnih sezona kasnije.

11. Kasun - slažem se da se od njega previše očekivalo. Izjave poput one od Mirka Novosela kako je Kasun najbolji centar u Europi nikome nisu od koristi.

12. Prka - sve kaj si napisao stoji. Čovjek voli repku i daje sve za nju. Ipak, trebao bi malo pripaziti na način izražavanja.

||   Nazad na vrh
vukovi Vidi meni
veteran
veteran

Član od: 30 Kolovoz 2007
Mogućnosti posta Mogućnosti posta   Citat vukovi Citat  OdgovoriOdgovor Izravna poveznica na ovaj post Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 04:40
 ceka se kvalifikacije za olimpijadu...nadam se da cemo proc
WW ZGB
VOLIM CIBONU!!!!!

CELTICS ARE THE BEST!
  ||   Nazad na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 262728

Preskoči na Dopuštenja na forumu Vidi meni